Tekstil Dünyası

39. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı – CBME 2021

Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı – CBME 2021, 8 – 11 Aralık 2021’de İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

2 Milyar Dolarlık Bebek ve Çocuk Ürünleri Sektörü, Yılda Ortalama Yüzde 20 Büyüyor.

CBME Türkiye ve İstanbul Kids Fashion Fuar Direktörü Hatice Dinçer, “Dünya ekonomisi aldığı hasarı, ticaretin yeniden canlanması ile onaracak. Bu canlanmada fuarlar önemli rol üstlenecek. İstanbul’da gerçekleştireceğimiz bölgenin en güçlü bebek ve çocuk ürünleri fuarı CBME Türkiye ile sektör, yeni yıla taze ve katma değerli bir başlangıç yapacak” dedi. Her yıl 1,3 milyon bebeğin dünyaya geldiği Türkiye’de, aileler çocukları için ayda ortalama 40-60, yıllık olarak da 480-700 dolar civarında bir harcama yapıyor.

CBME 2021

Türkiye’de bebek ve çocuk ürünleri sektörünün büyüklüğü yaklaşık 2 milyar dolar. Tekstil grubu yüzde 30, bebek bezleri de yüzde 22 ile pazarda en büyük paya sahip olan alt sektörler. Öte yandan, pazar payı büyüklüğüne göre bu ürünleri mama ve oyuncak grubu ile bebek arabalarını da kapsayan bebek taşıma araç gereçleri ve mobilya ürünleri takip ediyor. Her yıl 1,3 milyon bebeğin dünyaya geldiği Türkiye’de, aileler çocukları için ayda ortalama 40-60, yıllık olarak da 480-700 dolar civarında bir harcama yapıyorlar. Tüm bunlar ışığında Türkiye, bebek ve çocuk ürünleri sektöründe büyüme potansiyeli ile Dünya’nın dikkatini üzerinde topluyor.

En yeni çocuk ürünleri ve sezon koleksiyonlarını sergileyecek 650’den fazla katılımcı markasıyla CBME Türkiye – Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, 8-11 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 39. kez düzenlenecek.

“Birbirimize kenetlenmemiz ve el ele vermemiz geren bir dönemden geçiyoruz.”.

CBME Türkiye ve İstanbul Kids Fashion Fuar Direktörü Hatice Dinçer; “Dünya ekonomisinin kırılgan olduğu bir dönemde başlayan pandemi krizi, yüzyılımızın en sert resesyonunu yaşattı. Kriz deneyimlerimize dayanarak, alınan bu hasarların ticaretin yeniden başlamasıyla onarılacağını biliyoruz. Sektörümüzün ticaretini yeniden başlatacak olan, 30 yıldır kesintisiz olarak Ocak ve Haziran aylarında senede 2 kere düzenlenen CBME Türkiye ve İstanbul Kids Fashion fuarlarımıza her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğuna inanıyor ve büyük bir iştahla hazırlanıyoruz. Fuarlarımıza katılarak verdikleri destek sayesinde bölgenin en güçlü bebek ve çocuk ürünleri fuarı haline geldiğimiz için de öncelikle sektöre çok teşekkür ediyoruz.

Birbirimize kenetlenmemiz ve el ele vermemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte biz de her zaman sektörümüzün yanında olduk ve dijital yanımızı güçlendirirken, İstanbul’da yapılacak fuarlarımızın hazırlıklarına da devam ettik. 2021 yılından sektörümüz adına çok umutluyuz. Dünya’nın en büyük fuar organizatörü İngiltere merkezli Informa Markets olarak, portföyümüzde CBME China, CBME India, CBME Indonesia gibi bebek ve çocuk ürünleri fuarları ve ABD’de gerçekleşen Children’s Club ve Magic gibi uluslararası prestije sahip “moda” fuarlarını bulunduruyoruz. Bu portföyü her sene kalitesi daha da artan ziyaretçi veri tabanına çevirerek, CBME Türkiye fuarında sektörle buluşturuyoruz. Türkiye ekibi olarak ticaretin optimum noktasına ulaşması için tecrübemiz ve gücümüz ile sektörün her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini isteriz.” dedi.

“Fuarlar katılımcı ve ziyaretçileri ile hayat bulur ve yaşamaya devam eder.”

Sözlerine “Fuarlar katılımcı ve ziyaretçileri ile hayat bulur ve yaşamaya devam eder. Biz de bebek ve çocuk ürünleri sektörümüzü, sahip olduğu uluslararası güç ve deneyimle her yıl başarıyla düzenlenen CBME Türkiye’de yerlerini alarak, yeni yıla taze ve katma değerli bir başlangıç yapmaya çağırıyoruz.” şeklinde devam eden Dinçer, “Sağlığımızı tüm ticaretin üstünde tuttuğumuzu hatırlatmak isteriz. Normalleşme sürecinde pek çok sektör gibi fuarcılık da gerekli önlemleri alarak yoluna devam edecek. Katılımcı, ziyaretçi ve çalışanlarımıza güvenli bir fuar deneyimi yaşatabilmek için maksimum seviyede önlem almayı önceliğimiz haline getirdik ve gerçekleşecek olan CBME Türkiye olarak, pandemiye karşı güvende hissedebilmemizi sağlayacak AllSecure Sağlık ve Güvenlik Standartları’nı geliştirdik. Fuar öncesi ve sırasında ‘Temizlik ve Hijyen’, ‘Fiziksel Mesafe’ ile ‘Tespit ve Koruma’ olmak üzere üç süreçten oluşan tedbirlerimiz hayatımızı kolaylaştıracak ve bizleri üst düzeyde koruyacaktır.” dedi.

Sektörün ilk ve tek online “Marka Kitapçığı/Brand Book”, CBME Türkiye ile hayata geçti.
2 milyar dolarlık bebek çocuk sektörü, Türkiye’de pandemi sürecinden en az etkilenen sektörler arasında yer aldı. Hatta sağlıklı ve güvenilir ürün kullanımı pandemi sürecinde daha da önem kazandı. CBME Türkiye de güvenlik ve hijyen önlemleri yanı sıra, mesafelerin uzadığı bu dönemde firmaların ticari faaliyetlerinin fuarlarla kısıtlı kalmaması ve sektörün birbiriyle iletişiminin sekteye uğramaması adına dijital yatırımlara ağırlık vererek pek çok yeni proje hayata geçirdi. Öncelikle üretici firmaların markalarını 365 gün kesintisiz tanıtabilecekleri ve satış fırsatları yakalayabilecekleri 175 farklı ülkeden 100.000 kişilik bebek ve çocuk ürünleri sektörü veri tabanı ile online olarak bir araya gelebilecekleri, sektörün tek marka kitapçığı ‘Marka Kitapçığı/Brand Book’ hazırlandı.

CBME – 2021

Bölgenin En Güçlü Uluslararası Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı

CBME Türkiye, BDT, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgesinin üretim üslerinden biri olan Türkiye’nin, ihracat, kapasite ve kalite gücünün her anlamda temsil edildiği sektörünün lider fuarıdır. 0-16 yaş bebek ve çocuk ürünlerinin sergilendiği fuarın 39’uncusu 8 – 11 Aralık 2021‘de İstanbul Fuar Merkezi‘nde gerçekleşecektir.

Yılda 250 bin gösterimi olan www.cbmeturkey.com ve www.istanbulkidsfashion.com web sitelerinde ön plana çıkartılan ve İngilizce-Türkçe hazırlanan “Marka Kitapçığı” yanı sıra, tüm dünyadan sektör profesyonelinin aktif olarak takip ettiği @cbmeturkey @istanbulkidsfashion Instagram hesapları üzerinden Sosyal Medya Video Reklamı (IG TV) paketi uygulaması başlatılarak geleceğin pazarlama trendini bebek çocuk sektörünün hizmetine sunuldu. Ayrıca yine İngilizce-Türkçe hazırlanan CBME Türkiye Mobil uygulaması hayata geçirildi. Yerli ve yabancı markalarıyla sektörün trendlerine öncülük eden ve 10-13 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek olan CBME Türkiye fuarı hakkında daha fazla bilgiye www.cbmeturkey.com web adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı – CBME 2021 hakkında düşüncelerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: